> Biathlon Otepää » Tehvandil alustati kunstlume tootmisega

UUDISED

Laskesuusatamise EM on lumepuuduse tõttu üle viidud Valgevenesse

Kuna veebruari kohta ootamatult soojad ilmaolud pole võimaldanud võistluste nõuetele vastava pikkusega rada ja staadionit ette valmistada, siis jäävad Otepääl ära 25. veebruarist 1. märtsini toimuma pidanud laskesuusatamise Euroopa meistrivõistlused.

Loe edasi…

Tehvandil alustati kunstlume tootmisega

Ööl vastu teisipäeva, 4. veebruari langes õhutemperatuur Otepääl miinuspoolele, mis võimaldas Tehvandi Spordikeskuses alustada kunstlume tootmist. 25. veebruarist 1.märtsini toimuvad Tehvandil laskesuusatamise Euroopa meistrivõistlused.

Töös on nii kõik keskuse enda kui juurde renditud lumekahurid. „Kunstlume tootmine käib täistuuridel, et maksimaalselt ära kasutada lähipäevade miinuskraadid,“ ütles laskesuusatamise Euroopa meistrivõistluste korralduskomitee esimees Aivar Nigol.

Tehvandi Spordikeskus on Poolast lisaks tellinud spetsiaalse lumetootmise konteineri, mis võimaldab plusskraadidel kunstlund toota. Konteineri tootmisvõimsus plusskraadidel on kuni 100 meetrit rada päevas. „Plaan on toota kunstlund Tehvandi ja renditud lumekahuritega ning plusskraadidel toetada lumetootmist Poolast tellitud konteineriga,“ sõnas Nigol.

Järgmise nelja päeva ilmaprognoos on lumetootmiseks soodne. Korraldajate eesmärk on ette valmistada laskesuusastaadion ja minimaalne rada. „Jätkame ettevalmistustega ning teeme omalt poolt kõik, et võistlused saaksid toimuda,“ ütles Nigol.

Laskesuusatamise Euroopa meistrivõistlustel on kavas individuaaldistants, paarissegateade, segateade, sprint ja jälitussõit. Tegemist on kolmanda korraga, mil Eesti võõrustab laskesuusatamise Euroopa meistrivõistlusi. Kuna võistlus toimub talvisel koolivaheajal, saavad kõik kuni 19-aastased pealtvaatajad rajal võistlust nautida tasuta.

Eesti Laskesuusatamise Föderatsioon

info@biathlon.ee
Telefon: +372 766 3546
Mobiil: +372 50 64 083
Valga mnt 12, 67408 Nüpli küla,
Otepää vald