> IBU OECH Biathlon 2020 » Euroopa meistrivõistlused otsivad vabatahtlikke!

UUDISED

Laskesuusatajad panid EMiks uuendatud Tehvandi staadioni proovile

27. ja 28. detsembril toimusid Otepääl Eesti meistrivõistlused laskesuusatamises, mille käigus said sportlased esimest korda võistelda uuenduskuuri läbinud Tehvandi staadionil. Tehvandil rekonstrueeriti nii staadioni- kui rajavalgustust ja laiendati laskesuusastaadionit.

Kuna rekonstrueeritud valgustus võimaldab nüüd võistlusi läbi viia ka pimedal ajal, siis oli ka Eesti meistrivõistluste sprindidistants kavas õhtupoolikul. “Sprindivõistlustega alustasime kell 17, et saada vahetu tagasiside lasketiirust ja radadelt. Tehvandi uus valgustus on suurepärane ning vastab rahvusvahelistele nõuetele ja standarditele,” ütles Euroopa meistrivõistluste korralduskomitee esimees Aivar Nigol.

Uuendatud Tehvandi staadion meelitab üha rohkem Otepääle laagritesse ja võistlema ka naaberriikide laskesuusatajaid. “Sportlaste tagasiside on olnud väga hea. Kuulsime võistlustel osalenud Läti ja Leedu laskesuusatajatelt ainult tunnustavaid sõnu. Ilmastikuolude tõttu korraldas Leedu alaliit oma riigi meistrivõistlused Tehvandil, mis omakorda on tõestuseks ja tunnustuseks spordikeskuse võimekusele ja tasemele,” sõnas Nigol.

25. veebruarist 1. märtsini toimuvad Otepääl laskesuusatamise Euroopa lahtised meistrivõistlused, mis toovad Tehvandile nii maailma kui Eesti tipud. Pealtvaatajad saavad võistlusi jälgida nii staadioni tribüünidelt kui rajalt. “Võrreldes varasemalt Tehvandil korraldatud rahvusvaheliste laskesuusatamise võistlustega oleme kavandanud lisaekraani rajale Tordikarbi juurde ning staadionile paigaldame ekraanid telepildi ja tulemuste näitamiseks,” lisas Nigol.

Tehvandile tasub võistlusi vaatama tulla kogu pere või klassiga, sest EM langeb täpselt talvisele koolivaheajale. “Veel viimaseid päevi kuni 2019. aasta lõpuni on hea võimalus soetada võistlustele sooduspileteid. Kuna võistlused toimuvad koolivaheajal, siis rajapiletid on kuni 19-aastastele noortele tasuta,” ütles Nigol.

Nädalavahetusel toimunud Eesti meistrivõistlustel tulid lühikesel individuaaldistantsil täiskasvanute arvestuses Eesti meistriks Kalev Ermits ja Johanna Talihärm, sprindidistantsil Raido Ränkel ja Tuuli Tomingas. Eesti laskesuusatajaid võib järgmisena võistlemas näha 9. jaanuaril, kui algab maailma karika etapp Oberhofis Saksamaal.

Foto autor: Jarek Jõepera
Foto autor: Jarek Jõepera
Foto autor: Jarek Jõepera

Euroopa meistrivõistlused otsivad vabatahtlikke!

Hea laskesuusapere! 

25. veebruarist 1. märtsini 2020 toimuvad Otepääl Euroopa meistrivõistlused laskesuusatamises, mida kogu laskesuusapere kahtlemata juba pingsalt ootab. Suurte võistluste korraldamine nõuab aga tohutult inimressurssi, mistõttu vajab EMi korraldustiim oma ridadesse vabatahtlikke abilisi. Loodame, et just laskesuusatamisega tegelevad spordiklubid võiksid siinkohal appi tulla. Nii on garanteeritud, et võistlust aitavad läbi viia just õiged inimesed, keda toetab laskesuusaalane kogemus.

Vabatahtlikud peaksid olema vähemalt 18-aastased. Abikäsi on vaja nii staadionile,  sekretariaati, toitlustusalasse, rajale kui parklatesse. Kogu võistlusperioodil abistanud vabatahtlikke ootab ka motivatsioonipakett – ühtne vorm. Vabatahtlikele pakutakse ka toitlustust ja kaugelt tulijatele vajadusel majutust.

Loodame klubide kaudu leida korraldusmeeskonda juurde abilisi, kes suure spordipeo õnnestumisele kaasa aitaksid. Registreerimine aadressil: accreditation@biathlon.ee. Lisainfot saab küsida Heleena Jõgilt, tel. +372  525 6650.

Kohtume juba veebruaris!

Aivar Nigol
võistluste korralduskomitee esimees

Eesti Laskesuusatamise Föderatsioon

info@biathlon.ee
Telefon: +372 766 3546
Mobiil: +372 50 64 083
Valga mnt 12, 67408 Nüpli küla,
Otepää vald