> IBU OECH Biathlon 2020 » Tehvandi staadioni uuendamine läheneb lõpusirgele

UUDISED

Laskesuusatajad panid EMiks uuendatud Tehvandi staadioni proovile

27. ja 28. detsembril toimusid Otepääl Eesti meistrivõistlused laskesuusatamises, mille käigus said sportlased esimest korda võistelda uuenduskuuri läbinud Tehvandi staadionil. Tehvandil rekonstrueeriti nii staadioni- kui rajavalgustust ja laiendati laskesuusastaadionit.

Kuna rekonstrueeritud valgustus võimaldab nüüd võistlusi läbi viia ka pimedal ajal, siis oli ka Eesti meistrivõistluste sprindidistants kavas õhtupoolikul. “Sprindivõistlustega alustasime kell 17, et saada vahetu tagasiside lasketiirust ja radadelt. Tehvandi uus valgustus on suurepärane ning vastab rahvusvahelistele nõuetele ja standarditele,” ütles Euroopa meistrivõistluste korralduskomitee esimees Aivar Nigol.

Uuendatud Tehvandi staadion meelitab üha rohkem Otepääle laagritesse ja võistlema ka naaberriikide laskesuusatajaid. “Sportlaste tagasiside on olnud väga hea. Kuulsime võistlustel osalenud Läti ja Leedu laskesuusatajatelt ainult tunnustavaid sõnu. Ilmastikuolude tõttu korraldas Leedu alaliit oma riigi meistrivõistlused Tehvandil, mis omakorda on tõestuseks ja tunnustuseks spordikeskuse võimekusele ja tasemele,” sõnas Nigol.

25. veebruarist 1. märtsini toimuvad Otepääl laskesuusatamise Euroopa lahtised meistrivõistlused, mis toovad Tehvandile nii maailma kui Eesti tipud. Pealtvaatajad saavad võistlusi jälgida nii staadioni tribüünidelt kui rajalt. “Võrreldes varasemalt Tehvandil korraldatud rahvusvaheliste laskesuusatamise võistlustega oleme kavandanud lisaekraani rajale Tordikarbi juurde ning staadionile paigaldame ekraanid telepildi ja tulemuste näitamiseks,” lisas Nigol.

Tehvandile tasub võistlusi vaatama tulla kogu pere või klassiga, sest EM langeb täpselt talvisele koolivaheajale. “Veel viimaseid päevi kuni 2019. aasta lõpuni on hea võimalus soetada võistlustele sooduspileteid. Kuna võistlused toimuvad koolivaheajal, siis rajapiletid on kuni 19-aastastele noortele tasuta,” ütles Nigol.

Nädalavahetusel toimunud Eesti meistrivõistlustel tulid lühikesel individuaaldistantsil täiskasvanute arvestuses Eesti meistriks Kalev Ermits ja Johanna Talihärm, sprindidistantsil Raido Ränkel ja Tuuli Tomingas. Eesti laskesuusatajaid võib järgmisena võistlemas näha 9. jaanuaril, kui algab maailma karika etapp Oberhofis Saksamaal.

Foto autor: Jarek Jõepera
Foto autor: Jarek Jõepera
Foto autor: Jarek Jõepera

Tehvandi staadioni uuendamine läheneb lõpusirgele

Eeloleval talvel 25. veebruarist 1. märtsini võõrustab Eesti laskesuusatamise Euroopa meistrivõistlusi. Rahvusvaheline Laskesuusatamise Liit (IBU) viis Otepääl Tehvandi Spordikeskuses läbi järjekordse inspekteerimise, mille tulemusena veenduti, et kõigi uuenduste ja ehitustöödega jõutakse Euroopa meistrivõistlusteks lõpule.

Inspekteerimise põhieesmärk oli saada ülevaade, kas Tehvandi Spordikeskus on valmis suuremahuliste teleülekannete jaoks. „Kohtumisel Eesti Rahvusringhäälingu, Tehvandi Spordikeskuse ja võistluste korralduskomitee liikmetega vaatasime üle tööplaanid ning tegime täiendused staadioni ja raja kaamerapositsioonides,” ütles Rahvusvahelise Laskesuusatamise Liidu IBU CUP võistluste direktor Kristjan Oja. “Rekonstrueerimistöödega ollakse Tehvandil lõpusirgel ning peale tänast ülevaatust võin öelda, et EMi korraldajad on ettevalmistustega graafikus,” kinnitas Oja.

Praeguseks on staadioniosa kolm meetrit laiendatud ja nihutatud laskemärke, mis võimaldab ka ühisstardid korraldada staadioni keskelt. Lõppenud on suusarolleriraja pikenduse ehitus, valmimas on veel meediatunnel koos abihoonetega. Samuti tegeletakse praegu rajavalgustuse rekonstrueerimisega. „Viimaseid valgusteid veel paigaldatakse ja peatselt alustame valgusmõõdistustega. Rajatakse uus valguskaablite võrk kõrgtasemel telepildi tootmiseks ja edastamiseks,“ sõnas SA Tehvandi Spordikeskuse spordirajatiste juht Tiit Tammemäe.

Tänu suusaraja valgustuse rekonstrueerimisele saab laskesuusatamist Eesti teleajaloos esimest korda üle kanda õhtusel parimal eetriajal. “Kogu rada hakkab väga ilus välja nägema ning kuna plaanime otseülekandes kasutada ka droonikaadreid, siis õhtune tuledesäras Otepää näeb kindlasti telepildis väga maaliline välja,” sõnas EMi teleülekande režissöör Marek Miil. Lisaks on teleülekande jaoks plaanis staadioni valguspostide vahele kinnitada trosskaamera. “Me oleme varemgi trosskaamerat kasutanud, kuid nüüd on saame seda palju paremini positsioneerida,” lisas Miil, “Ühtekokku kasutame ligi 25 kaamerat.”

Võistluste korraldajatele on Rahvusvahelise Laskesuusatamise Liidu (IBU) nõuanded olnud suureks abiks ja toetuseks. “Koostöö IBUga on näide heast partnerlusest. Oleme korraldajana saanud paremaks ja Tehvandi Spordikeskusest on kujunenud rahvusvaheliselt tunnustatud laskesuusatamise keskus,” ütles võistluste korralduskomitee esimees Aivar Nigol. “Tehvandi Spordikeskus on teinud ära suure töö. Oleme Euroopa meistrivõistlusteks valmis ja ka 2022. aasta maailmakarikaetapp ei ole enam mägede taga,” lisas Nigol.

Laskesuusatamise Euroopa meistrivõistlused toimuvad 25. veebruarist 1. märtsini. Kavas on individuaaldistants, paarissegateade, segateade, sprint ja jälitussõit. Tegemist on kolmanda korraga, mil Eesti võõrustab laskesuusatamise Euroopa  meistrivõistlusi. Varasemalt on EM Otepääl toimunud 2010. ja 2015. aastal.

Kuna võistlus toimub talvisel koolivaheajal, saavad kõik kuni 19-aastased pealtvaatajad rajal võistlust nautida tasuta. Piletid laskesuusatamise Euroopa meistrivõistlustele on müügil Piletilevis. 2019. aasta lõpuni kehtib eelmüügist ostetud piletitele täiendav -15% soodustus.

Inspekteerimisel osalenud (vasakult paremale) režissöör Marek Miil, ELSF peasekretär Hillar Zahkna, IBU võistluste direktor Kristjan Oja, võistluste korralduskomitee esimees Aivar Nigol, Tehvandi Spordikeskuse haldusjuht Neeme Ernits ja Tehvandi Spordikeskuse spordirajatiste juht Tiit Tammemäe.

Eesti Laskesuusatamise Föderatsioon

info@biathlon.ee
Telefon: +372 766 3546
Mobiil: +372 50 64 083
Valga mnt 12, 67408 Nüpli küla,
Otepää vald