> IBU OECH Biathlon 2020 » Tehvandi staadion saab laskesuusatamise Euroopa meistrivõistlusteks uue kuue

UUDISED

Laskesuusatajad panid EMiks uuendatud Tehvandi staadioni proovile

27. ja 28. detsembril toimusid Otepääl Eesti meistrivõistlused laskesuusatamises, mille käigus said sportlased esimest korda võistelda uuenduskuuri läbinud Tehvandi staadionil. Tehvandil rekonstrueeriti nii staadioni- kui rajavalgustust ja laiendati laskesuusastaadionit.

Kuna rekonstrueeritud valgustus võimaldab nüüd võistlusi läbi viia ka pimedal ajal, siis oli ka Eesti meistrivõistluste sprindidistants kavas õhtupoolikul. “Sprindivõistlustega alustasime kell 17, et saada vahetu tagasiside lasketiirust ja radadelt. Tehvandi uus valgustus on suurepärane ning vastab rahvusvahelistele nõuetele ja standarditele,” ütles Euroopa meistrivõistluste korralduskomitee esimees Aivar Nigol.

Uuendatud Tehvandi staadion meelitab üha rohkem Otepääle laagritesse ja võistlema ka naaberriikide laskesuusatajaid. “Sportlaste tagasiside on olnud väga hea. Kuulsime võistlustel osalenud Läti ja Leedu laskesuusatajatelt ainult tunnustavaid sõnu. Ilmastikuolude tõttu korraldas Leedu alaliit oma riigi meistrivõistlused Tehvandil, mis omakorda on tõestuseks ja tunnustuseks spordikeskuse võimekusele ja tasemele,” sõnas Nigol.

25. veebruarist 1. märtsini toimuvad Otepääl laskesuusatamise Euroopa lahtised meistrivõistlused, mis toovad Tehvandile nii maailma kui Eesti tipud. Pealtvaatajad saavad võistlusi jälgida nii staadioni tribüünidelt kui rajalt. “Võrreldes varasemalt Tehvandil korraldatud rahvusvaheliste laskesuusatamise võistlustega oleme kavandanud lisaekraani rajale Tordikarbi juurde ning staadionile paigaldame ekraanid telepildi ja tulemuste näitamiseks,” lisas Nigol.

Tehvandile tasub võistlusi vaatama tulla kogu pere või klassiga, sest EM langeb täpselt talvisele koolivaheajale. “Veel viimaseid päevi kuni 2019. aasta lõpuni on hea võimalus soetada võistlustele sooduspileteid. Kuna võistlused toimuvad koolivaheajal, siis rajapiletid on kuni 19-aastastele noortele tasuta,” ütles Nigol.

Nädalavahetusel toimunud Eesti meistrivõistlustel tulid lühikesel individuaaldistantsil täiskasvanute arvestuses Eesti meistriks Kalev Ermits ja Johanna Talihärm, sprindidistantsil Raido Ränkel ja Tuuli Tomingas. Eesti laskesuusatajaid võib järgmisena võistlemas näha 9. jaanuaril, kui algab maailma karika etapp Oberhofis Saksamaal.

Foto autor: Jarek Jõepera
Foto autor: Jarek Jõepera
Foto autor: Jarek Jõepera

Tehvandi staadion saab laskesuusatamise Euroopa meistrivõistlusteks uue kuue

Eesoleval talvel võõrustab Eesti kolmandat korda laskesuusatamise Euroopa lahtiseid meistrivõistluseid. Tulenevalt sellest viis Rahvusvaheline Laskesuusatamise Liit (IBU) Otepääl läbi inspekteerimise, mille tulemusena kinnitati, et Otepää saab Euroopa meistrivõistluseid korraldada. Võistlused toimuvad Otepääl Tehvandil 26. veebruarist 1. märtsini 2020. 
 
Inspekteerimise eesmärk on saada korraldajate poolne ülevaade ettevalmistuste käigust, tutvuda võistluskeskuse ja rajatiste, lasketiiru ja võistlusradade ettevalmistusega. Ülevaatuse viis läbi Rahvusvahelise Laskesuusatamise Liidu IBU CUP võistluste direktor Kristjan Oja. Olulise punktina käidi üle kõik teleülekandega seonduv, sh kaamerate asukohad nii staadionil kui ka radadel ja vaadati üle stardi- ja finišialad. Oja toob positiivselt esile ka pingutused, mida eestlased on eeskätt 2022 toimuvaks MK etapiks ette võtnud. “Oli hea meel näha, et staadionil käivad rekonstrueerimistööd, millest enamus valmivad juba EM võistlusteks ning osa töid peaks valmis saama laskesuusatamise 2022 MK etapiks. Üldplaanis on korraldajad ettevalmistusega graafikus,” kinnitas Oja.
 
EM-iks valmivad staadioni rekonstrueerimistööd hõlmavad suusaradade- ja staadionite valgustuste vastavusse viimist rahvusvahelise alaliidu nõuetega, eraldi meediatunneli ehitamist ja rolleriraja pikendust koos uue trahviringiga. “Nimetatud tööde valmimise tähtajaks on 30. november 2019. Pikemas perspektiivis on keskuse arendustegevused suunatud 2022. a laskesuusatamise MK etapi õnnestumisele. Sügisel toimub ka lasketiiru A-litsentsi uuendamine. Selle tarbeks on juba tehtud lasketiiru rekonstrueerimine, mille tulemusel laiendati staadioni ala ja paigaldati uued laskemärgid,  andes seeläbi korraldajatele paremad võimalused võistluste läbiviimiseks, “sõnas Tehvandi Spordikeskuse juhatuse liige Jaak Mae.
 

Tehvandi staadion saab EM võistlusteks uue kuue

Kuivõrd võistluste näol on tegu tiitlivõistlustega, siis oli inspekteerimisel suure tähelepanu all ka võistluste telepildi tootmisega seonduv. “Peame laskesuusatamise EM-i võistluste telepildi maailmatasemel ära tegema. Meie jaoks on tegemist 2022. aastal toimuva laskesuusatamise MK etapi peaprooviga. Inspekteerimise käigus vaatasime üle kaamerate asukohad, kuid kui lumi maha tuleb, siis vaatame veelkord kogu plaani üle ning vajadusel teeme korrektuure. Plaanis on kasutada ka mitmeid uuendusi selleks, et televaataja saaks võistlustest parima kogemuse,“ sõnas EM-i ülekande režissöör Marek Miil. Võistlustest toodab pildi ERR. Kõik ülekanded on nähtavad ETV-s, nädalavahetuse ülekandeid saab lisaks jälgida ka Eurosport vahendusel.
 
“Pingutame koos ERR-iga selleks, et teleülekanded õnnestuksid hästi,” kinnitas võistluste korralduskomitee esimees Aivar Nigol. “Mõeldes aga ka kohapeale tulevatele pealtvaatajatele, soovime paigaldada lisaekraanid nii staadionile kui ka rajale, et publikul oleks parim ülevaade võistluste käigust. Samuti on seekord suurem rõhuasetus tseremooniatel ja võistlusprogrammi välistel üritustel,” kinnitab Nigol.
 
Laskesuusatamise Euroopa meistrivõistlused toimuvad 26. veebruarist 1. märtsini. Kavas on individuaaldistants, paarissegateade, sprint ja jälitussõit. Tegemist on kolmanda korraga, mil Eesti võõrustab laskesuusatamise Euroopa  meistrivõistluseid. Varasemalt on EM Otepääl toimunud aastatel 2010. ja 2015.
 

Eesti Laskesuusatamise Föderatsioon

info@biathlon.ee
Telefon: +372 766 3546
Mobiil: +372 50 64 083
Valga mnt 12, 67408 Nüpli küla,
Otepää vald