> IBU Cup 2019 Otepää » Viimane start enne MMi: Otepää IBU karikaetapil osalevad 33 riigi sportlased

UUDISED

Supersprindi võidud Norra ja Saksamaale, Talihärm neljas

Täna Otepääl alanud IBU karikasarja hooaja eelviimasel etapil võisteldi supersprindis. Uudse võistlusformaadi võitjateks tulid sakslanna Anna Weidel ja norralane Endre Stroemsheim. Eestlaste parima tulemuse tegi Johanna Talihärm, kes saavutas kõrge neljanda koha. 

Loe edasi…

Supersprindi kvalifikatsioonisõidu võit Norra, Lessing finaalis

Otepääl IBU karikasarja hooaja eelviimasel etapil on täna kavas supersprint. Ainsa eestlasena pääses kvalifikatsioonist edasi Roland Lessing. Võidu võttis norralane Aleksander Fjeld Andersen.

Loe edasi…

Viimane start enne MMi: Otepää IBU karikaetapil osalevad 33 riigi sportlased

1. ja 2. märtsil toimub Otepääl, Tehvandi spordikeskuses laskesuusatamise IBU karikasarja hooaja eelviimane etapp, kust võtab osa ligi 300 sportlast 33 riigist.

Võistluste korralduskomitee esimees Aivar Nigoli sõnul on tavapärasest suurem osalejate arv tingitud sellest, et Otepää IBU karikaetapp on laskesuusatajatele viimaseks stardiks enne Rootsis Östersundis toimuvaid maailmameistrivõistlusi. “Kui vaadata võistluskalendrisse, siis oleme tänavu tõesti heas seisus – Euroopa meistrivõistlused on vahetult lõppenud ning maailmameistrivõistlused kohe algamas,” räägib Nigol. “Nii on mitmed riigid andnud märku, et plaanivad viimased stardid enne MMi just Otepääl teha ning on seetõttu Eestisse tulemas tugevama koosseisuga,” lausub Nigol.

Lisaks meelitab sportlasi Tehvandile ka kavas olev supersprint. “Kuna tegemist on suhteliselt uue võistlusformaadiga, pakub supersprint sportlastele suurt huvi,” sõnab Nigol, et lisaks pealtvaatajatele on supersprint põnevust täis ka sportlastele endile. “Kuna uus formaat on võistluskavas veel üsna harva, siis on sportlaste jaoks oluline seda harjutada ning stardis olla,” räägib Nigol tagamaid. Supersprint näeb ette, et toimuvad kvalifikatsioonid ja finaali pääseb vaid 30 parimat. “See on äärmiselt kaasahaarav võistlus nii sportlastele kui ka loomulikult pealtvaatajatele,” julgustab Nigol spordisõpru staadionile tulema. 

Laskesuusatamise IBU karikasarja hooaja eelviimane etapp toimub Otepääl 1. ja 2. märtsil. Võistlused on kõigile pealtvaatajatele tasuta.

Osalevad riigid: Austria, Belgia, Bosnia ja Hertsegoviina, Valgevene, Brasiilia, Bulgaaria, Kanada, Horvaatia, Tšehhi, Eesti, Soome, Prantsusmaa, Suurbritannia, Saksamaa, Kreeka, Ungari, Iirimaa, Itaalia, Jaapan, Kasahstan, Läti, Leedu, Moldova, Norra, Poola, Rumeenia, Venemaa, Serbia, Šveits, Rootsi, Ukraina ja USA.

Eesti Laskesuusatamise Föderatsioon

info@biathlon.ee
Telefon: +372 766 3546
Mobiil: +372 50 64 083
Valga mnt 12, 67408 Nüpli küla,
Otepää vald