> IBU Cup 2019 Otepää » IBU karikasari toob Tehvandile esmakordselt supersprindi

UUDISED

Supersprindi võidud Norra ja Saksamaale, Talihärm neljas

Täna Otepääl alanud IBU karikasarja hooaja eelviimasel etapil võisteldi supersprindis. Uudse võistlusformaadi võitjateks tulid sakslanna Anna Weidel ja norralane Endre Stroemsheim. Eestlaste parima tulemuse tegi Johanna Talihärm, kes saavutas kõrge neljanda koha. 

Loe edasi…

Supersprindi kvalifikatsioonisõidu võit Norra, Lessing finaalis

Otepääl IBU karikasarja hooaja eelviimasel etapil on täna kavas supersprint. Ainsa eestlasena pääses kvalifikatsioonist edasi Roland Lessing. Võidu võttis norralane Aleksander Fjeld Andersen.

Loe edasi…

IBU karikasari toob Tehvandile esmakordselt supersprindi

Tuleval talvel peetakse Otepääl IBU karikasarja eelviimane etapp, mis on laskesuusatamise MK kõrval tugevuselt teine võistlussari. Esmakordselt võetakse Tehvandil mõõtu ka laskesuusatamises veel üsna uudsel distantsil, nimelt võisteldakse supersprindis.


Sellel nädalal on rahvusvahelise alaliidu (IBU) inspektorid Tehvandil, et vaadata siinseid tingimusi ning arutada suurvõistlusega seonduvat. IBU karikasarja eelviimane etapp toimub Otepääl küll märtsis, kuid ettevalmistused võistluseks käivad juba praegu. “Töö veel jätkub, aga sel nädalal tutvusime lasketiiru ja radade valmisolekuga,” räägib võistluste korralduskomitee esimees Aivar Nigol. Ta lisab, et lisaks tavalisele 2,5 ja 3,3 kilomeetrisele rajale on tänavu ettevalmistatud ka supersprindiks mõeldud kilomeetrine võistlusrada ja lühendatud trahviring, millel pikkuseks 75 meetrit. “Kilomeetrist rada tehes arvestasime peaasjalikult sellega, kuidas supersprint oleks pealtvaatajatele võimalikult atraktiivne. Rada kulgeb nii, et tribüünil olevale vaatajatele sportlased võimalikult kaua näha oleks,” lisab Nigol.

Alates augustist IBU karikasarja võistlusdirektori ametit pidav Kristjan Oja kinnitab, et Otepää on võistlusteks valmis. “Peamiseks ülesandeks oli veenduda, et Tehvandi on uueks võistlusformaadiks valmis, supersprindis pole Eestis varem mõõtu võetud,” räägib kodustel radadel inspekteerinud Oja. “Otepää rada on väga huvitav ja staadionilt hästi jälgitav – mugav nii pealtvaatajatele kui ka treeneritele,” lausub ta. Oja lisas, et on hea näha, et korraldustiimil on kõik kontrolli all. “Hea meel on kodus olla ja näha, et asjad on kontrolli all. Korralduskomitee on teinud head tööd ja mina võin küll öelda, et mul on Otepää etapi osas kindel tunne,” lisas IBU karikasarja võistlusdirektor Oja.

Laskesuusatamise IBU karikasari leiab Tehvandil aset 1. – 2. märtsini. Mõõtu võetakse nii sprindidistantsidel kui ka supersprindis.

Eesti Laskesuusatamise Föderatsioon

info@biathlon.ee
Telefon: +372 766 3546
Mobiil: +372 50 64 083
Valga mnt 12, 67408 Nüpli küla,
Otepää vald