> IBU YJWCH Biathlon Otepää 2018 » Kristo Siimer: seitsmes koht on ikka päris hea!

UUDISED

Otepää MMi viimased kuldmedalid läksid Tšehhi ja Norra

Nädal aega Otepääl kestnud noorte ja juunioride laskesuusatamise maailmameistrivõistlused kulmineerusid pühapäeval juunioride jälitussõitudega, kus triumfeerisid tšehhitar Marketa Davidova ja norrakas Sverre Dahlen Aspenes.

Loe edasi…

Kristo Siimer saavutas MMil kõrge kaheksanda koha

Otepääl jätkuvatel laskesuusatamise noorte ja juunioride maailmameistrivõistlustel on täna kavas jälitussõidud. Noormeeste 10 kilomeetri distantsil saavutas Kristo Siimer kõrge 8. koha. 

Loe edasi…

Kristo Siimer: seitsmes koht on ikka päris hea!

Otepääl jätkuvatel laskesuusatamise noorte ja juunioride maailmameistrivõistlustel olid täna kavas noorte vanuseklassi teatevõistlused. Eesti noormeeste teatetrio lõpetas kõrgel 7. positsioonil. 


Noormeeste 3×7,5km distantsil domineeris Venemaa trio koosseisus Denis Tashtimerov, Andrei Viukhin ja Mikhail Pervushin (1:04.51,1; 2+8). Hõbe Tšehhile (+2.30,0; 0+7) ning pronks  Norra teatemeeskonnale (+3.04,5; 2+11).  Eesti noormehed (Robert Heldna, Kristo Siimer, Klaus Mark Kolpakov) lõpetasid täna tublil 7. positsioonil (+6.35,1; 1+13).
 
“Seitsmes koht on ikka päris hea!” lausus teises vahetus rajale läinud Kristo Siimer pärast võistlust. “Suusarajal oli enesetunne üllatavalt hea, sõita oli mõnus,” võtab noormees rajal toimunu kokku. “Esimeses lasketiirus tuul sooritust ei mõjutanud, lasin ühe kella viie peale mööda, kuid sain selle kiiresti ühe varupadruniga alla ja tagasi rajale,” analüüsib Siimer lamadestiiru. “Püstitiirus mängis tuul juba oluliselt suuremat rolli, lasin täpselt tuulepuhangu ajal ning üks mööda. Õnneks sain ka selle ühe varupadruniga alla. Proovisin tiirudes tegutseda võimalikult kiiresti, ruttu matilt tõusta, et siis esimesi püüdma minna,” lisab noormees.
 
Ülimalt põnevaks osutus aga neidude 3x6km teatesõidu lõpplahendus, kus võitja välja selgitamiseks tuli kasutada fotofiniši abi. Maailmameistriks krooniti täna rootslannad, kes edestasid lõpuheitluses napilt Soome triot. Rootsi teatenaiskond võitis kulla koosseisus Amanda Lundström, Ella Halvarsson ja Elvira Öberg (1:03.19,8; 0+6). Soomlannadele (+0,0; 2+10) hõbe ning pronks Norra (+37,0; 2+8).
 
Eesti teatevõistkond, koosseisus Ksenia Pribõlovskaja, Lisbeth Liiv ja Kerstin Ojavee, lõpetas 17. positsioonil (+8.17,2; 4+17). “Täna lihtsalt ei õnnestunud,” tõdes eestlannade avavahetuses sõitnud Ksenia Pribõlovskaja. “Kõigil võistlejatel oli täna tiirus keeruline, sõrmed olid külmast kanged ning tuul keerutas korralikult,” analüüsis neiu olusid tiirus.  
 
Homme on Otepääl toimuvatel laskesuusatamise noorte ja juunioride maailmameistrivõistlustel kavas juunioride vanuseklassi individuaaldistantsid.

Eesti Laskesuusatamise Föderatsioon

info@biathlon.ee
Telefon: +372 766 3546
Mobiil: +372 517 4124
Valga mnt 12, 67408 Nüpli küla,
Otepää vald