> IBU YJWCH Biathlon Otepää 2018 » Martin Fourcade: noorte ja juunioride maailmameistrivõistlustel tuleb olla tagasihoidlik

UUDISED

Otepää MMi viimased kuldmedalid läksid Tšehhi ja Norra

Nädal aega Otepääl kestnud noorte ja juunioride laskesuusatamise maailmameistrivõistlused kulmineerusid pühapäeval juunioride jälitussõitudega, kus triumfeerisid tšehhitar Marketa Davidova ja norrakas Sverre Dahlen Aspenes.

Loe edasi…

Kristo Siimer saavutas MMil kõrge kaheksanda koha

Otepääl jätkuvatel laskesuusatamise noorte ja juunioride maailmameistrivõistlustel on täna kavas jälitussõidud. Noormeeste 10 kilomeetri distantsil saavutas Kristo Siimer kõrge 8. koha. 

Loe edasi…

Martin Fourcade: noorte ja juunioride maailmameistrivõistlustel tuleb olla tagasihoidlik

Juba 26. veebruaril antakse avalöök laskesuusatamise noorte ja juunioride maailmameistrivõistlustele. Tegu on noorte ja juunioride vanuseklassi suurima tiitlivõistlusega, kust on alguse saanud paljude tänaste tippude karjäärid.

Otepääl toimuvate maailmameistrivõistluste valguses on oma nooruspõlve võistlusi meenutanud ka tänavused tipptasemel laskesuusatajad nagu Dorothea Wierer, Laura Dahlmeier, Martin Fourcade ja Johannes Thingnes Bö

 

Wiereril on nooruspõlve võistlustest vaid head mälestused. 2011. aastal Nove Mestos toimunud maailmameistrivõistlustel võitis naine neli medalt. “Mul on väga head mälestused, ma tegin 4 starti ja võitsin 4 medalit. Seega  ma arvan, et võib öelda – oli väga tore aeg,” sõnas Wierer.

 

Laskesuusatamise valitseja Martin Fourcade aga annab noortele väärt nõu – tuleb jääda tagasihoidlikuks ning mitte liigse enesekindlusega võistlust rikkuda. “Ruhpoldingus olid mul väga head võimalused, hooaja algus õnnestus. Olin üks favoriitidest, kuid olin liialt enesekindel,” rääkis Fourcade, kelle kõrgeimaks individuaalseks kohaks 2008. aasta Ruhpoldingu MM-il jäi individuaali 8. koht. “Ruhpoldingus sai mulle aga selgeks, et laskesuusatamine on keeruline. Võidus ei saa kunagi kindel olla.”

 

Vaata videost lähemalt, mida veel räägiti ning millised mälestused on vastsel olümpiavõitjal Laura Dahlmeier’il ning Forucade’i suurimal konkurendil Johannes Thingnes Bö’l.

 

 

Laskesuusatamise tulevikutähtele saab kaasa elada 26. veebruarist 4. märtsini, mil Otepääl Tehvandil toimuvad noorte ja juunioride maailmameistrivõistlused. Võistlustest võtab osa 37 riiki, sportlaseid tuleb rajale enam kui 350.

Osalevad riigid

Programm

Üritus Facebookis

Võistluse korraldamist toetavad Euroopa Regionaalarengu Fond ja Visit Estonia.

Võistlused on pealtvaatajatele tasuta!

 

Eesti Laskesuusatamise Föderatsioon

info@biathlon.ee
Telefon: +372 766 3546
Mobiil: +372 517 4124
Valga mnt 12, 67408 Nüpli küla,
Otepää vald